Forum GrafiStyle
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORMULA1 YARIŞ ARABASI MODELLEME

FORMULA1 YARIŞ ARABASI MODELLEME Empty FORMULA1 YARIŞ ARABASI MODELLEME

Mesaj tarafından ηιgнткιѕѕ Ptsi Eyl. 13, 2010 3:12 pm

ÖNEMLİ NOT: Kaplama ve render derse dahil değildir.Sitede yeterince v-ray render dersi var.Lütfen tembellik etmeyin ve o derslerden öğrenip bu derste uygulayın.Ayrıca araba üzerindeki bir çok detayı da derste göstermedim.Siz derste öğrendiklerinizle istediğiniz detayları modelleyebilirsiniz.

3ds max kullanan ve başlangıç seviyesinde olan bir çok kişinin en büyük hayali ama aynı zamanda da en büyük kabusudur ARABA MODELLEMEK. Herkesin bu korkusunu ve merakını bildiğim için uzun zamandır bu dersi hazırlamayı planlıyordum ama bir türlü vakit bulamamıştım.

araba modellemenin temelini öğrenecek ve daha sonra kendi detaylı modellerinizi yaratabileceksiniz.

Arabanın ana hatlarını oluşturmak için referans resim kullanacağız.Ama arabayı detaylandırırken,tamamen MODELLEME SEZGİLERİMİZİ kullanarak detaylandırma yapacağız.

Dersi birkaç parçaya ayırdım çünkü diğer modelleme alanlarına göre daha karmaşık bir alan olduğu için her dersi iyice hazmetmeden bir sonraki aşamaya geçmek doğru olmayacaktı.

NOT: Arabanın üstündeki reklam yazılarını desten sonra ekledim.zaten bu dersi uygulayacak seviyedeyseniz, o yazıları nasıl yazacağınızı da biliyor olmalısınız.

BÖLÜM 1: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

BÖLÜM 2: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

BÖLÜM 3:
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

BÖLÜM 4: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Aşağıdaki resmi ,arabanın ana hatlarını oluşturmak için, referans olarak kullandım:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
ηιgнткιѕѕ
ηιgнткιѕѕ
GenelModeratör
GenelModeratör

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 182

- Similar topics